Projektas “IŠ DANGAUS”

Projektas “IŠ DANGAUS” padėjo stiprinti vidinę ramybę

Socialinis darbas – tai misija padėti žmonėms, tiems kurie kenčia, kurie negali pasirūpinti ne tik savo pagrindiniais poreikiais, tačiau ir būti išklausyti, apkabinti. Žmogus, dirbantis socialiniu darbuotoju, tarsi suteikia vidinės stiprybės gulinčiam patale ar negalią turinčiam žmogui, atiduodamas dalį savo širdies. Tik tą perduotą energiją pačiam reikia atstatyti, stripinti. Būtina suvokti, kad tam, kad duoti, turi pajausti, kad esi pasiruošęs dalintis. Rūpindamiesi socialinių darbuotojų emocine stiprybe, penki jauni žmonės iniciavo projektą “IŠ DANGAUS”, skirtą įvairių savirefelksijos įrankių (laisvo rašymo, arbatos ritualų, miško meditacijos, savimasažo) pažinimui bei patyriminėms judesio, meno ir autentiško bendravimo dirbtuvėms. Projektas pradėtas vykdyti pernai vasarą, iš viso surengta 12 ugdomųjų susitikimų.

Projekto veiklų metu Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro darbuotojai ugdė savo kūno pažinimą, išbandydami laisvo piešimo metodą – išreikšdami savo emocijas spalvomis, simboliais, ugdė gebėjimą bendrauti nenaudojant standartinių frazių, keičiant jas autentiška kalba. “Man didžiausią įspūdį paliko miško meditacija, kurios metu gebėjome įsiklausyti miško garsų, o kanklių muzikoje susitelkėme į savo minčių srautą, stengėmės jį pažinti, suprasti. Man projekto veiklos atnešė daug įdomios patirties, išmokė paprasčiau žiūrėti į aplinką bei save” – įspūdžiais dalinosi Centro darbuotoja Sigita.

Centro kolektyvas ir toliau sieks tobulinti įgūdžius, padedančius stiprinti socialinių paslaugų kokybę bei užtikrinti Ukmergės gyventojų emocinę sveikatą.

Projektas finansuotas Europos Solidarumo Korpuso programos lėšomis.