Projektas „DUOday“

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro Dienos socialinės globos institucijoje skyriaus lankytojai šiais metais pirmą kartą sudalyvavo respublikiniame projekte „DUOday“.

DUOday – tai diena, kai įmonės bei organizacijos atveria duris žmonėms su negalia. Žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas šią darbo dieną praleidžia kartu (sudaro duetą – DUO). Žmogus su negalia ne tik susipažįsta su įmone iš vidaus, bet ir išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

Projekte dalyvavo 6 Dienos socialinės globos institucijoje skyriaus lankytojai ir 6 Ukmergėje įsikūrusios įmonės. Neįgalieji su socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų ir slaugytojų padėjėjų palyda vyko į savo vienos dienos darbo vietas ir ten išbandė savo jėgas bei parodė gabumus.

Ignas vieną dieną galėjo pabūti Lietuvos aklųjų bibliotekos bibliotekininku, Justina parodė gabumus būdama floriste gėlių salone „Sigutės gėlės“, Vitalijus vyrišką jėgą ir susikaupimą tvarkymosi darbuose pademonstravo Klube „Miško broliai“, Justinas puikius kasininko ir salės darbuotojo gabumus parodė parduotuvėje „Pivonija“, o Izidorius smagią ir kūrybišką dieną praleido būdamas muzikos prodiuseriu muzikos garso įrašų studijoje.

Labai džiaugiamės skyriaus lankytojų iniciatyvumu, parodytu noru dirbti bei tuo, kad dalyvavimas šiame projekte paliko ypatingai geras emocijas ir išgyvenimus neįgaliesiems.

Nuoširdžiai dėkojame Ukmergės įmonėms bei įstaigoms: Lietuvos aklųjų bibliotekos Ukmergės padaliniui; gėlių salonui “Sigutės gėlės“; klubui “Miško broliai”; picerijai “Trolių pica”; Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo parduotuvei “Pivonija”; Garso įrašų studijai “Psychotropica” už geranorišką bei nuoširdų priėmimą ir įsitraukimą projekte.