Naujienos

Štai ir baigėsi projektas

2022 05 17


Norime pasidžiaugti sėkmingai įgyvendintu projektu - “Inovatoriškų veiklų taikymas socialiniame darbe su neįgaliaisiais”. Projektą kartu su Ukmergės socialinių paslaugų centro Socialinės globos skyriaus darbuotojais bei klientais organizavo ir įgyvendino geštalto psichoterapijos praktikas R. Pakėnas. Iš viso vyko 8 grupinės terapijos užsiėmimai, kurių metu buvo pasitelkta geštalto terapijos metodika. Projekto misija ir tikslas – formuoti sutrikusio intelekto turinčių asmenų galias bei gebėjimus ir padėti jiems integruotis į visuomenę.

Socialinės globos skyriaus klientai ir darbuotojai  noriai įsitraukė į užsiėmimus ir pokalbius, išbandė neurografijos metodą, meno terapiją.  Kiekvienas užsiėmimas skatino klientų dėmesingumą, koncentraciją, smulkiąją motoriką, subūrė darnesnę grupę, kurioje kiekvienas jautėsi saugiai, galėjo išreikšti savo emocijas, išsipasakoti problemas prie bendro stalo, džiaugtis kūrybinėmis akimirkomis ir naujais atradimais.

Po terapijos proceso pastebėjome teigiamą poveikį psichoemocinei būklei, asmens motyvacinei sistemai, pasitikėjimui savimi.

R. Pakėnas po projekto įgyvendinimo kalba taip: “Gal jau gana neįgaliuosius laikyti medicininio vertinimo objektais ir pasistenkime atskleisti jų vertę bei reikalingumą, taip kursime žmogiškesnę visuomenę. Aš asmeniškai tikiu kiekvieno žmogaus unikalumu, todėl bet kuriam išstumtam iš visuomenės nariui (nesvarbu negalią turinčiam ar be jos) reikia suteikti prasmingų patirčių ir kryptingos veiklos, ir situacija keisis. Suprantu, kad vien to neužtenka ir reikia keisti diskriminacinius įstatymus, kurie riboja žmogaus laisvę ir orumą, kad neįgalieji galėtų dalyvauti visose gyvenimo srityse - galbūt tik tada keisis ir mūsų visuomenės požiūris. O baigdamas šį projektą kviečiu visus tai skaitančius, susitelkti ties šiuo sakiniu - „Sveika visuomenė mato visus savo narius“ - ir pamiršus savo egocentriškumą, pradėti vertinti kiekvieno vaidmenį kuriant visuomenę”.