Naujienos

Meno terapijos stebuklai

2024 06 07


MENO TERAPIJOS STEBUKLAI

 Jau kuris laikas Socialiniame globos skyriuje yra taikoma meno terapija, kuri suteikia galimybę negalią turintiems žmonėms atsipalaiduoti, mažina stresą, padeda išreikšti savo emocijas,  atskleisti kūrybingumą, leidžia per spalvas ir formas pasakyti tai, ką jie ne visada gali pasakyti žodžiais.
Ši meninė veikla vyksta   padedant savanorei Skaistei Bardauskaitei, kuri kartu su skyriaus lankytojais  išbandė skirtingas piešimo technikas – piešimą paprastais pieštukais, kreidelėmis,  akvarele ir akriliniais dažais. Stebint piešiančiuosius pastebėjome, kad didžiausią atsipalaidavimą, laisvės pojūtį, emocinę saviraišką suteikia piešimas pirštais
Pradėję tapyti lankytojai nesiremia jokiomis taisyklėmis, stereotipais ar matytais vaizdiniais, jie intuityviai  renkasi spalvas, formas, tekstūras. Ši terapija leidžia jiems išreikšti save, paleisti neigiamas emocijas, stiprina koncentraciją, pagerina nuotaiką, savijautą. Tai smagi veikla, kurios rezultatai visada netikėti ir gali prilygti menininkų darbams. 
Aptarę darbus, jose atsispindinčias nuotaikas, akcentuojame,  kad nėra negražių piešinių, visi jie unikalūs ir nepakartojami, saviti ir tikri.
Šis metodas nereikalauja specialių meninių sugebėjimų, jame mums svarbiausia pats kūrybinis procesas, kuris pagal poreikius gali būti ugdantis, atpalaiduojantis, gydantis.
Paveikslai bus demonstruojami Vlado Šlaito bibliotekoje, kraštotyros ir fondų valdymo skyriuje, 3 aukšte iki 2024 m. birželio 30d.

(Kam patiko vienas ar kitas darbas, susisiekite su mumis. Mob. + 37063487921. Tegu mūsų darbai džiugina jūsų namus).

Tekstą parengė socialinė darbuotoja Danguolė Petrauskienė